Periscope Producer Yayın Nasıl Yapılır?

Periscope Producer Yayın Nasıl Yapılır?

658
0
PAYLAŞ

Periscope Producer Nedir?

Periscope Producer canlı yayın yapan kişilerin daha kaliteli yayınlar yapabilmesi için geliştirmiş olduğu yeni bir yöntemdir. Bu yöntemle Periscope’da encoder, profesyonel fotoğraf makineleri ile çok kaliteli yayınlar yapabilirsiniz. Bu yayını yapabilmeniz için Periscope tarafından kabul edilmeniz gerekmektedir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Periscope Producer ile kaliteli yayın yapabilmek için ilk önce bu linke tıklayarak gerekli olan yıldızlı bölümleri eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurarak göndermek olacak. Bunun üzerine kabul edildiğiniz takdirde bir e-posta gelecek ve uygulamanız içerisinden yayın rtmp urlsine ulaşabileceksiniz.

Yayın Nasıl Yapılır?

Artık kabul edildiniz ve yapımcı olarak kaliteli yayın açabileceksiniz. Yayın yapabilmeniz için canlı yayın yapma programları mevcuttur. Bilgisayar üzerinden yayın yapmak istiyorsanız OBS,Wirecast, VMix gibi programları kullanacaksınız.

Peki RTMP URL nerede?

Uygulamamıza giriş yapıyoruz, profilimize giriyoruz, ayarlar bölümüne giriyoruz, aşağıda Gelişmiş Kaynaklar çıkacaktır. Gelişmiş Kaynaklar içerisinde Kaynak Bağlantı Bilgileri altında Sunucu Bağlantısı ve Akış Anahtarı bulunur. Bu link ve şifre açacağınız yayının bilgileridir. Yayın yapmadan önce kullanıdığınız program içerisinden OUTPUT bölümüne bunları eklemeniz gerekmektedir.

Eğer kaliteli hiç donmayan bir yayın yapmak istiyorsanız iyi donanıma sahip bir bilgisayara sahip olmanız gerekmektedir.

img_1271 img_1273 img_1267

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK