İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

442
1
PAYLAŞ
Google’a girdiniz ve ‘’internetten nasıl para kazanabilirim?’’ tümcesini search ettiniz. Bir vesile ile benim bloguma ulaşım sağladınız. Bu yazım de sizlere internetten nasıl para kazanabileceğinizi anlatacağım. Çoğu insan günümüz çağının en çok kullanılan internetin yardımıyla oturduğu yerden para kazanmak ister. Lakin bunu çok fazla kişi muvaffak olamaz. Bir websitesi açıp üzerinden birkaç yüz,bin dolar kazandığına tanık olmuş olabilirsiniz.
Burada aklımıza gelen ilk sual ‘’internetten para kazanabiliyoruz fakat nasıl?’’ İnternetten para kazanmanın bir hayli yolu bulunmakta. Lakin bunun üzerinden sabit bir gelir ele geçirmek için fazlasıyla gayret sarfetmemiz gerekiyor. Sözgelimi; bir blog açtım ve Google reklamlarını siteme yerleştirdim. Bu internetten para kazanmak için atılmış güzel bir adımdır ancak yüksek tutar para kazanmak için yeterli değildir. Artık yavaş yavaş para kazanmanın yollarını anlatmaya geçiyorum.
İnternetten para kazanmanın birinci yolu websitesi kurup içerisine reklam almaktır. Birçok reklam şirketleri bulunmakta. Google Adsense bunların başında gelen sistemdir. O vakit bir websitesi kurduğumuzu düşünüyoruz ve içerisine reklam alıyoruz. Eee peki nasıl para kazanacağım?
Tıklama başına ödeme sistemi
Temel anlamda yapmanız koşul olan şey oldukça kolay. Sisteme kayıt olup size verilecek olan kodları kendi sayfanıza yapıştırmanız yeterli. Sistem site ile ilgili resim ve videoları gösterecek. Siteniz üzerinden tıklanacak her reklam karşılığında da para kazanacaksınız.
Tıklama başına ödeme sisteminden fazla para kazanabilmek için sitenize genel ziyaretçinin fazla olması ve daha ehemmiyetlisi ‘’tıklanma/gösterme oranı’’ ‘’tbm(tıklama başına fiyat)’’ ilgilidir. Demek istediğim site trafiğiniz ne kadar çok olursa kazanacağınız meblağ fazlalaşacaktır.
Tıklanma oranınızın artması site tasarımı ve muhtevalarıyla doğru orantılıdır. Deneyime gore iyi tasarımlı internet sitesine koyulan düzgün reklamlar tıklanmayı artıracak ve size gelir olarak dönecektir. Şayet bir kullanıcı sitenize arama motorları üzerinden geliyorsa reklamlarınıza tıklama ihtimalini artıracak. Sizin nasıl bir kelime aratıp beni web siteme girdiğiniz gibi…
Peki bu reklam zımbırtılarına örnekler verebilir misiniz?
1.Google Adsense
2.AdCash
3.AdHood
4.Clicksor
5.Adnow vb… artırılabilecek şekildedir.

CPM modeli

Peki bu reklam modeli nasıl işler onu öğrenelim. CPM(Cost per Mille) modeli fazlasıyla yaygın olarak kullanılmakta. Bu sistemde her 1000 görüntülenme başına bir maliyet çıkarılıyor. 500.000 reklam görüntülenmesine 0,5$’lık reklamın size kazancı 250$ olacaktır. Bu sistemde en belirleyici öge reklam tipi ve sayfadaki yeri. Şayet görüntülenme sayısının fazla olacağını düşündüğünüz site açıyorsanız bu sistemi kullanabilirsiniz. Mesela; forumlar, mecmua siteleri, haber siteleri…
Artık internetten websitesi kurarak 2 model üzerinden nasıl para kazanabileceğimizi öğrenmiş olduk. Bir sonraki yazıda ise ‘’internetten nasıl para kazanırım?’’ sorusuna vereceğimiz cevaplar değişecek, değişik yolları öğreneceğiz. 

Yeni yöntem için tıkla

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK