Facebook Canlı Yayın Uygulaması

Facebook Canlı Yayın Uygulaması

260
0
PAYLAŞ

Sosyal paylaşımın dev mecrası Facebook tüm kullanıcılar için canlı yayın uygulaması başlattı.

Hafta başında kurucusu Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan’ın kızlarının doğumunun ardından hisselerinin yüzde 99’unu bağışlaması ile yeni bir gündem yaratan Facebook, canlı yayın uygulaması başlattı.
Dünya çapında yaklaşık 2 milyar kullanıcısı bulunan sosyal paylaşım sitesi Facebook’da artık tüm kullanıcılar canlı yayın yapabilecek.
Facebook yeni uygulamayı anlattığı duyurusunda, kullanıcılarının yaşamlarını görmelerini sağlayacak canlı video akışı ve kolaj resim hizmetini tanıttı.
Facebook, haber odası sitesi üzerinden yaptığı açıklamada; “Artık Facebook üzerinden paylaştığınız fotoğraf ve videolara canlı video ve kolaj resimler sayesinde hayat verebilirsiniz. Bu uygulamayla arkadaşlarınız ve ailenizin sizinle aynı anı yaşamalarını hissetmelerine yardımcı olabilirsiniz” dedi.
CANLI YAYINI SADECE ÜNLÜLER KULLANIYORDU
Facebook, Ağustos ayında sadece ünlüler için sunduğu bu hizmetten, bundan böyle her kullanıcının faydalanabileceğini açıkladı. Uygulama önce ABD’de, teknoloji firması Apple tarafından üretilen cep telefonu iPhone sahibi sınırlı sayıda kullanıcıyla başlayacak.
Yeni uygulama sayesinde kullanıcı, yayın sırasında, canlı izleyici ve katılan arkadaşlarının isim ve yorumlarını gerçek zamanlı olarak görebilecek. Yayını bitirdiğinde tüm etkileşimler diğer videolarda olduğu gibi zaman tünelinde kaydedilecek. Kullanıcılar, zaman tünelindekileri isterse silebilecek veya daha sonra arkadaşlarının izlemesi için saklayabilecek.
CANLI YAYINA GERÇEK ZAMANLI YORUM DA YAPILABİLECEK
Uygulama ana sayfada haber akışı üzerinden işliyor. Yani herhangi bir kullanıcı o an sürdürmekte olduğu video kaydını Facebook’taki sayfasından canlı olarak yayınlarken takipçileri de ana sayfadan gerçek zamanlı olarak görüp dilerlerse yorum yazabiliyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK