En Popüler Sohbet Uygulamaları

En Popüler Sohbet Uygulamaları

142
0
PAYLAŞ

Anlık İleti

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber milyarlarca insan bu sistemin bir parçası olmaya başlamıştı. Daha sonraki yıllarda gelişen teknoloji ile beraber internet kullanımı cep telefonlarıyla beraber insanların cebine kadar girmişti. İnsanlar günümüzde birçok özel, kamu, iş ve sosyal hayatını ceplerinde bulunan akıllı telefonlarla yapabilmektedir. Bu sitelerin bazılarını da çöpçatanlık uygulamaları oluşturmaktadır. Ayrıca birçok sosyal arkadaşlık sitelerinin de anlık konuşma uygulaması bulunmaktadır.

Tinder

Tinder uygulaması ücretsiz ve kolaylıkla akıllı cep telefonlarına indirilip, civarda ki insanlarla tanışmayı sağlayan bir uygulamadır. Bu sistem maksimum 150 km’ye kadar kullanıcıları taramaktır. Bu uygulama kullanılmaya başlandığında civardaki kişileri tarar ve tek tek ekrana gelen görüntüler sağa ve sola kaydırılarak geçilir. Sağa kaydırılan profil beğeni anlamına sola kaydırılan olumsuzluk anlamına gelir. Eğer karşılıklı iki profil beğeni eşleşmesi yapmış ise otomatik olarak sohbet etme durumu başlar.

InstaMessage

Bu uygulama ise dünyanın en çok kullanılan sosyal bir site olan Instagram’ın direk mesaj uygulamasıdır. Bu uygulamada diğer sitelerin mesaj bölümlerinden fazla rağbet görmüştür. Çünkü mesaj atmak için site içerisinde aktif olmaya gerek yoktur. Kimseye görünmeden istenilen kişiye kolaylıkla mesaj atılabilmektedir. Özellikle dünyaca ünlü futbolcu ve yıldızların bu uygulama sayesinde deşifre olması InstaMessage’nin popüler olmasına sebep olmuştur.

Siberalem

Belki de en eski çöpçatanlık sitelerinden birisi olan Siberalem. Uzun, köklü ve güvenilir geçmişi ile hala kullanılmaktadır. Bu site içinde yeni arkadaşlıklar edinilip sosyalleşe biliniyor. Tek engel ise sitenin kısıtlı oluşudur. Eğer ki tam bir uygulama ile kullanılmak istenilirse, ücret ödenmesi gerekmektedir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK