Dikkat WhatsApp Telefon numaralarınızı paylaşmaya başlıyor!

Dikkat WhatsApp Telefon numaralarınızı paylaşmaya başlıyor!

384
2
PAYLAŞ

WhatsApp’ın Facebook tarafından alınmasından sonra 2,5 sene oldu. Facebook, WhatsApp kullanıcıları için telefon numarası ve diğer bilgileri Facebook ile paylaşacağını duyurdu.

Bunu duyurmasının üzerine kullanıcılar endişelenmeye başladı bile. Yeni gelen güncelleme ile yeni şartları ve gizlilik sözleşmesinin arasına sıkıştıran Facebook için hedef kullanıcıların verilerini reklam hedefleme için kullanmak.

Yani uygulamanızı güncellediğinizde WhatsApp’ın size bu güncellemeyi bildirmesi; sizin de yeni şartlar ve gizlilik sözleşmesini kabul etmeniz gerekiyor. Eğer telefon numaranızı Facebook ile paylaşmak istemiyorsanız iki seçeneğiniz bulunuyor.

Bunlardan ilki, gizlilik sözleşmesi güncellendiğinde “Kabul ediyorum”u seçmeden önce sözleşmenin “Devamını oku” bölümüne göz atmak. Sözleşmenin devamında Facebook koordinasyonuyla ilgili bilgi veren WhatsApp’ın yeni sözleşmesinde “WhatsApp hesap bilgilerimi Facebook ile paylaş” seçeneği işaretli olarak geliyor. Yapmanız gereken bu işareti kaldırmak.

Eğer sözleşmeyi, incelemeden, kabul ettiniz ve bu bölümü atladıysanız WhatsApp anlaşmadan dönmeniz için size 30 gün veriyor. Bunun için uygulamanın Ayarlar menüsüne gidip, Hesap bölümünde “Hesap bilgilerimi paylaş” kutusundaki işareti kaldırmanız gerekiyor. WhatsApp’ın bilgilerinizi Facebook ile paylaşmasından mutluysanız bunların hiçbirini yapmanıza elbette gerek yok.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK