PAYLAŞ

Blogspotta ki yazılarımı wordpress’e nasıl taşırım? Blogspot’u wordpresse taşıma

Blogspot veya diğer adıyla Blogger, 2003 yılında Google tarafından alınmış ve internet kullanıcılarının kendisine blog sitesi kurmasına yarayan bir servistir. WordPress, GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın sistemidir. WordPress bir CMS (Content Management System / İçerik Yönetim Sistemi)’dir. WordPress, açık kaynaklı kodlu ve ücretsiz olarak dağıtılan dünyaca en çok kullanılan altyapı sistemlerinden sadece biridir.

Bu yazımız da Blogspot’u WordPress’e nasıl taşıyacağımızı öğreneceğiz.

Birinci adımımız;

  • Blogspot sitemizin yönetim panel kısmına giriyoruz. Ayarlar > Diğer > İçeriği Yedekle tıklayıp .xml dosyamızı indiriyoruz.

  • Buraya kadar Blogspot kısmı tamamlanmış oldu. Sıra WordPress’e geldi. Sitemizin /wp-admin kısmına giriş yapalım. Sol taraftaki panelde Araçlar > İçe Aktar tıklayalım.

  • Karşımıza aşağıda ki resim de görülen Blogger kısmı çıkacak. Hemen yükle diyoruz biraz bekledikten sonra kendisi kurulumunu yapacak. İçe aktarıcıyı çalıştır yazısını görünce tıklayalım

  • Yedeklerimizi yükleyeceğimiz bölüm karşımıza geldi. Bilgisayarınızdan bir dosya seçin: kısmından Blogger üzerinden indirdiğimiz .xml dosyamızı seçip Dosya yükle ve içe aktar butonuna tıklayalım. Yüklendikten sonra sol taraftan gerekli kısımları kontrol edebilirsiniz.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here